ESziK vagy isszák? a 2023-2024-es tanévben

2024. július 04.

Online

A 2023-24-es évadban az ESziK vagy isszáK? edukatív színházi különórák keretében 39 csoportban mintegy 962 személlyel dolgoztunk. 

Kolozsvárról 6 tanintézmény kapcsolódott be a színház programjába. 
A Báthory István Elméleti Líceumból 8 osztály, az Apáczai Csere János Líceumból 7 osztály, a Kolozsvári Református Kollégiumból 7 osztály, az Onisifor Ghibu Elméleti Líceum 6 osztály, a János Zsigmond Unitárius Kollégiumból 5 osztály, Sigismund Toduță Zenei Főgimnáziumból 1 osztály vett részt a programban.
Az idei évadban is eljutottunk szomszédos megyékbe is: a Fehér megyei Nagyenyedről 4 csoport vett részt a programban és a Szilágy megyei Szilágybagos településről 1 csoport.
Összesen 39 osztályközösséggel (6 elemi osztály, 16 ‒ 5-8.-os osztály, 17 középiskolai osztály) + 1 felnőtt csoporttal találkoztunk.

Az önismeret alapú színházi nevelési programban az idei évadban is, az osztályközösségek diákjai és a pedagógusok maguk választotta témákkal dolgozhattak: Milyennek látom? Milyennek látnak engem? – az önismeretről; Befolyásolható vagyok?; Énközpontúság–csapatszellem; Határaink, Ragaszkodás-elengedés; Elvárások-megfelelés, Gyengeségek-erősségek; Másság: elfogadás, vagy elutasítás; Amikor a pénz beszél(ne); Versengés-barátság; Kivel beszéljem meg? – Kommunikációs korlátokról és lehetőségekről; Neme (h)arcai.
A leggyakoribb témák a következők voltak: Másság elfogadás vagy elutasítás 13x, és a Milyennek látom? Milyennek látnak engem? – az önismeretről téma pedig 10x volt igényelve.

Az ESziK vagy isszák? EXTRA keretében a feldolgozó foglalkozásokra színészeket hívtunk meg.
Ezennel is köszönjük Gedő Zsolt, Dimény Áron, Farkas Lóránd, Kali Andrea, Kiss Tamás, Kicsid Gizella, Varga Csilla és Viola Gábor színművészeknek, hogy jelenlétükkel gazdagították az ESziK vagy isszák? csoportfoglalkozásokat.

Köszönjük Fazakas Réka teatrológusnak és Benedek-Hermann Bernadette dráma- és színházpedagógusnak, hogy néhány csoport vezetésében társultak Kocsis Tünde színházpedagógushoz.

Kiemelten örülünk, hogy az Onisifor Ghibu külvárosban működő tanintézmény és az Apáczai Csere János Líceum ebben a tanévben ismét ilyen nagy számban részt vett nevelési programunkban. Köszönjük, hogy a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium most is élen jár színházunk látogatásában és edukatív programunk igénylésében és külön megtiszteltetés volt legtávolabbról (mintegy 104 km-ről) érkezett csoportunkkal játszani és együtt gondolkodni: a Szilágybagosi Amatőr Színjátszó Társulat tagjaival.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok!
Feltöltő vakációt, és találkozzunk a jövő évadban/ tanévben is!