A színház igazgató-főrendezője: TOMPA GÁBOR
 
Romana
English
Français
 

 

Daniel Zholdak
Rosmersholm
Ercsei Zsolt
A kísérlet
Ercsei Zsolt
Légy jó mindhalálig
Kalucsni
Ercsei Zsolt
Homemade
Ercsei Zsolt
A mélyben
Ercsei Zsolt
Öregek könyve
Ercsei Zsolt
Pour Toujours
(Mindörökké)
Ercsei Zsolt
A pelikán
Ercsei Zsolt
A kétbalkezes varázsló
Ercsei Zsolt
Amerika
Ercsei Zsolt
Julius Caesar
Török Tihamér
Az árnyék
Design: Török Tihamér
Rekviem egy ügynökért
Design: Török Tihamér
A dzsungel könyve
Design: Török Tihamér
Hullámtörés
Török Tihamér
#hattyúdal
Török Tihamér
Az özvegy Karnyóné
és a két szeleburdiak
Török Tihamér
A vágy
Török Tihamér
Az öreg hölgy látogatása
Design: Török Tihamér
Aki elzárja az éjszakát
Design: Török Tihamér
Vidéki jegyesek
Simona Giura
Caravaggio Terminal
Design: Banga Szilárd
Sweeney Todd
Design: Banga Szilárd
Ivanovék karácsonya
Design: Banga Szilárd
Léda
Design: Banga Szilárd
Viktor,
avagy a gyermekuralom
Design: Banga Szilárd
Bolero
Design: Banga Szilárd
Őfelsége pincére voltam
Török Tihamér
Romok igaz menedék
Design: Mircea Cantor
Hedda Gabler
design: Török Tihamér
Übü király
Foto: Schild Tamás, plakátterv: Szentes Zágon
Megöltem az anyámat
Fotó, plakátterv: Biró István
Leonce és Léna
Plakátterv: Bianca Imelda Jeremias, Fotó: Biró István
Ványa bácsi
Suttogások és sikolyok
Plakátterv: Molnár István, Fotó: Biró István
Visszaszületés
Plakátarchívum
Nemzetközi együttműködés
       

A Kolozsvári Állami Magyar Színház 2008 óta az Európai Színházi Unió (UTE) tagja.

Nemzetközi hírű alkotóink:

Vlad Mugur • rendező (Így van, ha így tetszik, A Lourcine utcai gyilkosság
                         Cseresznyéskert, A velencei ikrek, A székek)
Andrei Şerban • rendező (
Ványa bácsi, Suttogások és sikolyok)
Silviu Purcărete • rendező (
Gianni Schicchi, Pantagruel sógornője)
Helmut Stürmer • díszlettervező (
Gianni Schicchi, Pantagruel sógornője 
                              Így van, ha így tetszik, A Lourcine utcai gyilkosság,
Cseresznyéskert)
Vasile Şirli • zeneszerző (III. Richárd, Pantagruel sógornője, Három nővér)
David Zinder • rendező (Peer Gynt,
Bakkhánsnők, Bulldog hadnagy Magritte nyomán
                        
Fehér tűz, fekete tűz (Dybbuk)
Iosif Herţea • zeneszerző (Feketeszemű rózsák, Cseresznyéskert, 
                       Troilus és Cressida)
Lia Manţoc • jelmeztervező (Gianni Schicchi, Cseresznyéskert, 
                      Így van, ha így tetszik)
Mihai Măniuţiu • rendező (Danton halála,
Énekek éneke, Oidipusz király, Woyzeck
                            
Doktor Faustus tragikus históriája, Caligula
)
Both András • díszlettervező (
Játék, Troilus és Cressida, Szentivánéji álom,
                       
A vadásztársaság, Három nővér
)
David Grant • rendező (Fordítások)
Alan Lyddiard • rendező (Feketeszemű rózsák)
Victor Ioan Frunză  • rendező (Vízkereszt)
Elie Malka  • rendező (Jákobi és Lájdentál, Téli temetés)
Patrick Le Mauff  • rendező (Egy Igenért vagy egy Nemért)
Robert Raponja • rendező (Borisz Davidovics síremléke, Dundo Maroje)
Matthias Langhoff • rendező (Mértéket mértékkel, Don Juan ünnepélyes vacsorája)
Tom Dugdale • rendező (Egy őrült naplója, Egy ügynök halála)
Alain Timar 
• rendező (Übü király)
Robert Woodruff  • rendező (Születésnap)
Karin Coonrod • rendező (Tökéletes menyegző)
Yolande Snaith • koreográfus (Romok igaz menedék) 


Nemzetközi hírű társulatok/előadások a Kolozsvári Magyar Színházban:

2012 • Beaumarchais: Egy őrült nap, avagy Figaro házassága
                  Rendező: Michal Dočekal 
                  Nemzeti Színház, Prága, Csehország
2012 • Shay Pitovski & Shahar Pinkas: Az ígéret földje
                  Rendező: Shay Pitovski
                  Habima Nemzeti Színház, Izrael
2012 • Jaram Lee: Ukcsuk-ga
                  Rendező: Nam Inwoo
                  Pansori Project ZA, Dél-Korea
2012 • Georg Büchner, Alban Berg nyomán: Wozzeck
                  Rendező: Márton Dávid
                  Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz Berlin, Németország
2012 • Igor Štiks: Illés próféta széke
                 Rendező: Boris Liješević 
                 Jugoszláv Drámai Színház, Szerbia és MESS Fesztivál, Szarajevó, Bosznia-Hercegovina
2012 • Anamnesis
                 Rendező: Bodó Viktor
                 Katona József Színház / Szputnyik Hajózási Társaság, Budapest
2012 • Eugène Ionesco: A király halódik
                 Rendező: Silviu Purcărete 
                 Les Arts et Mouvants, Franciaország
2012 • Strindberg nyomán: Julie, Jean és Kristin
                 Rendező: Margarita Mladenova 
                 Theatre Laboratory Sfumato, Bulgária
2012 • Les Corbeaux
                 Nagy József és Szelevényi Ákos előadása
                 Centre Chorégraphique National d’Orléans, Franciaország
2012 • Hand Stories
                 Rendező, előadó: Yeung Faї
                 Théâtre Vidy-Lausanne, Svájc
2012 • Max Black
                 Koncepció, zene, rendező: Heiner Goebbels
                 Théâtre Vidy-Lausanne, Svájc
2010 • 
Process_City - Franz Kafka: A per alapján
                 Rendező: Boris Bakal
                 Shadow Casters, Horvátország
2010 • A másik világ, avagy a Hold és a Nap államai és birodalmai - Cyrano de Bergerac nyomán
                 Rendező: Benjamin Lazar
                 Théâtre de l’Incredule, Franciaország                   
2010 • Georg Büchner: Woyzeck
                 Rendező/ Koreográfus: Joseph Nadj
                 CIE Joseph Nadj, Franciaország                        
2010 • Samuel Beckett: A játszma vége
                 Rendező: Krystian Lupa
                 Teatro de la Abadía, Spanyolország
2010 • Valère Novarina: Képzeletbeli operett
                 Rendező:  Valère Novarina
                 Csokonai Színház Debrecen
2010 • Amos Oz: Ugyanaz a tenger
                 Rendező: Hanan Snir
                 Habimah Nemzeti Színház, Izrael
2010 • William Shakespeare: Pyramus & Thisbe 4 you
                 Rendező: Alexandru Dabija
                 Bukaresti Odeon Színház
2010 • Wallace Shawn: Láz
                 Rendező: Lars Norén
                 Théâtre de l’Espace - Scène Nationale de Besançon, a Le Nouvel Olympia - CDR, Tours,
                 
Apocryphe Tendance, Athénée Théâtre Louis-Jouvet
2010 • Witold Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő
                 Rendező: Keresztes Attila
                 Sziléziai Wyspianski Színház, Lengyelország
2010 • Mothers

                  Rendező: Alize Zandwijk
                  RO Theatre, Hollandia
2008 • Eugène  Ionesco
: Amédée, vagy hogyan szabaduljunk meg tőle  
                  rendező:  Roger Planchon  
                  Studio 24 – Compagnie Roger Planchon (Franciaország)
2008 • Herbert Achternbusch: Ella / rendező: Fernando Mora Ramos
                  Teatro da Rainha (Portugália)
2008 • Giuseppe Massa: A szív belsejében / rendező: Giuseppe Massa
                 Teatro Garibaldi (Olaszország)
2008 • William Shakespeare: A velencei kalmár / rendező: Egon Savin
                  Jugoszláv Drámai Színház, Belgrád (Szerbia)
2008 • Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés / rendező: Yuriy Kordonskiy
                 Bulandra Színház, Bukarest (Románia)
2008 • Cervantes nyomán: Don Quijote / rendező: Jacques Bourgaux
                 Compagnie AZAR (Franciaország)
2008 • Heiner Müller: Kvartett / rendező: Matthias Langhoff
                 Compagnie Rumpelpumpel (Franciaország)
2008 • Juan Mayorga: Az örök béke / rendező: José Luis Gómez
                 Teatro De La Abadía (Spanyolország)
2008 • Comte de Lautréamont Maldoror dalai című műve nyomán: Isten mint páciens
                 rendező:  Matthias Langhoff, Compagnie Rumpelpumpel (Franciaország)
2008 • Heiner Müller: Bonctan Titus Róma bukása, rendező: Alexandru Darie 
                 Bulandra Színház, Bukarest (Románia)
2007 • A. P. Csehov: Ivanov / rendező: Ascher Tamás 
                 Katona József Színház, Budapest (Magyarország)
2007 • Molière: Tartuffe / rendező: Mikolaj Grabowski
                 Stary Teatr, Krakkó (Lengyelország)
2007 • Beckett:
Ó, azok a szép napok! 
            
     rendező: Sven Grunert                                      
                 kleines theater - KAMMERSPIELE, Landshut (Németország)
2007 •
Emlékezni fogok mindnyájatokra (Me acordaré de todos vosotros)
           
      rendező: Ana Vallés
                 Teatro de La Abadía, Madrid (Spanyolország)
2007 •
Tiltott szerelmek kertje (Garden of Forbidden Loves) 
                 rendező: Yolande Snaith
                 Yolande Snaith és az imaGomoves, San Diego (USA)                                  
2007 • Mladen Materic - Peter Handke: A konyha (La cuisine) 
                 rendező: Mladen Materic                
                 Théâtre Tattoo, Toulouse (Franciaország)
2007 • Csehov: Sirály / rendező: Andrei Şerban
                 Radu Stanca Színház, Nagyszeben (Románia)
2006 • Samuel Beckett: Godot-ra várva / rendező: Silviu Purcărete
                
Radu Stanca Színház, Nagyszeben (Románia)
2006 • Szivárványkígyó / rendező: Bicskei István
                 Bicskei István Társulata (Újvidék, Szerbia)
2006 • Brian Friel: Pogánytánc / rendező: László Sándor
                
Újvidéki Színház (Szerbia)
2006 • Euripidész nyomán: Médeia-körök / rendező: Tompa Gábor
                
Újvidéki Színház (Szerbia)
2006 • Samuel Beckett: Godot-ra várva / rendező: Tompa Gábor
                
Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház (Románia)
2006 • Oscar Wilde: Dorian Gray arcképe / rendező: Dragoş Galgoţiu
                 
Odeon Színház (Bukarest, Románia)
2005 • Fiúk / koreográfus: Frenák Pál
                
Frenák Pál Társulat(Párizs, Franciaország)
2004 • Eugene Ionesco: Az új lakó / rendező: Tompa Gábor 
                
Northern Stage Ensemble (Newcastle, UK)
2004 • Én, Rodin / rendező: Mihai Măniuţiu 
                
Szebeni Radu Stanca Nemzeti Színház (Románia)
2004 • Hírnökök / koreográfus: Várszegi Tibor 
            
     Várszegi Tibor Társulat(Budapest, Magyarország)
2003 • George Orwell nyomán: Állatfarm / rendező: Alan Llyddiard
            
     Northern Stage Ensemble(Newcastle, UK)
2003 • Carmina Burana / koreográfus: Juronics Tamás 
            
     Szegedi Kortárs Balett (Szeged, Magyarország)
2000 • L. Pirandello: Hat szereplő szerzőt keres / rendező: George Ivaşcu
                 Újvidéki Színház (Újvidék, Szerbia & Montenegró)
2000 • Caryl Churchill: Az iglic / rendező: Zsótér Sándor
            
     Vígszínház (Budapest, Magyarország)
2000 • P. Corneille: Komédiaszínház / rendező: Alexandru Darie 
            
     Teatrul de Comedie (Bukarest, Románia)
2000 • Goldoni: Két úr szolgája / rendező: Vlad Mugur
            
     Craiova-i Nemzeti Színház (Craiova, Románia)
1996 • Übü király Machbeth jelenetekkel/ rendező: Silviu Purcărete
            
     Craiova-i Nemzeti Színház (Craiova, Románia)
1995 • Pekingi kacsa / rendező: Nagy József
            
   Jel Színház. Nagy József Társulata (Orleans, Franciaország)
1992 • Euripidész: Médeia / rendező: Andrei Şerban
                
Bukaresti Nemzeti Színház(Bukarest, Románia)
1992 • Gogol: A revizor / rendező: Zsámbéki Gábor 
                 Katona József Színház (Budapest, Magyarország)

 

Nemzetközi színházi fesztiválok, amelyeken részt vett társulatunk


 
 
Str. E. Isac.  |  nr. 26-28  |  400023  |  Kolozsvár  |  Románia