A színház igazgató-főrendezője: TOMPA GÁBOR
 
Romana
English
Français
 

 

Daniel Zholdak
Rosmersholm
Ercsei Zsolt
A kísérlet
Ercsei Zsolt
Légy jó mindhalálig
Kalucsni
Ercsei Zsolt
Homemade
Ercsei Zsolt
A mélyben
Ercsei Zsolt
Öregek könyve
Ercsei Zsolt
Pour Toujours
(Mindörökké)
Ercsei Zsolt
A pelikán
Ercsei Zsolt
A kétbalkezes varázsló
Ercsei Zsolt
Amerika
Ercsei Zsolt
Julius Caesar
Török Tihamér
Az árnyék
Design: Török Tihamér
Rekviem egy ügynökért
Design: Török Tihamér
A dzsungel könyve
Design: Török Tihamér
Hullámtörés
Török Tihamér
#hattyúdal
Török Tihamér
Az özvegy Karnyóné
és a két szeleburdiak
Török Tihamér
A vágy
Török Tihamér
Az öreg hölgy látogatása
Design: Török Tihamér
Aki elzárja az éjszakát
Design: Török Tihamér
Vidéki jegyesek
Simona Giura
Caravaggio Terminal
Design: Banga Szilárd
Sweeney Todd
Design: Banga Szilárd
Ivanovék karácsonya
Design: Banga Szilárd
Léda
Design: Banga Szilárd
Viktor,
avagy a gyermekuralom
Design: Banga Szilárd
Bolero
Design: Banga Szilárd
Őfelsége pincére voltam
Török Tihamér
Romok igaz menedék
Design: Mircea Cantor
Hedda Gabler
design: Török Tihamér
Übü király
Foto: Schild Tamás, plakátterv: Szentes Zágon
Megöltem az anyámat
Fotó, plakátterv: Biró István
Leonce és Léna
Plakátterv: Bianca Imelda Jeremias, Fotó: Biró István
Ványa bácsi
Suttogások és sikolyok
Plakátterv: Molnár István, Fotó: Biró István
Visszaszületés
Plakátarchívum
HÍREK Nyomtatás   << Vissza
       
Biró István
Biró István
 2014. 03. 19.   
Művészeti díjátadó a Kolozsvári Állami Magyar Színházban

A 2012/2013-as évad művészeti díjainak átadására került sor a március 19-ei Viktor, avagy a gyermekuralom című előadást követően a Kolozsvári Állami Magyar Színházban. A Művészeti Tanács döntése, valamint a társulat szavazatai alapján odaítélt elismeréseket Tompa Gábor igazgató adta át. Az estét a Loose Neckties Society színészzenekar koncertje zárta.

Vlad Mugur-díj:

Mezei Kinga – a Csipke című előadás rendezője

Bánffy Miklós vándordíj, a Quadro Galéria támogatásával:

Albert Csilla, Györgyjakab Enikő, Sinkó Ferenc – a Romok igaz menedék (rendező: Tompa Gábor) című előadásban nyújtott alakításukért

A társulat díja:

Farkas Loránd – a Kenyérzseb (rendező: Albu István) valamint a Nem élhetek muzsikaszó nélkül (rendező: Hatházi András) című előadásokban nyújtott alakításáért

Debütdíj:

Imre Éva – a Nem élhetek muzsikaszó nélkül  (rendező: Hatházi András) című előadásban játszott szerepéért

Művészeti díjak:

Farkas Loránd – a Kenyérzseb (rendező: Albu István) valamint a Nem élhetek muzsikaszó nélkül (rendező: Hatházi András) valamint a Leonida Gem Session (rendező: Tompa Gábor) című előadásokban nyújtott alakításáért
Kántor Melinda – a Csipke (rendező: Mezei Kinga) című előadásban játszott szerepéért
Kali Andrea – a Csipke (rendező: Mezei Kinga) című előadásban játszott szerepéért
Pethő Anikó – a Csipke (rendező: Mezei Kinga) és a Don Juan ünnepélyes vacsorája (rendező: Matthias Langhoff) című előadásban játszott szerepéért
Hatházi András a Don Juan ünnepélyes vacsorája (rendező: Matthias Langhoff), valamint a Leonida Gem Session  (rendező: Tompa Gábor) című előadásban játszott szerepéért
Keresztes Sándor – a Csipke(rendező: Mezei Kinga) című előadásban játszott szerepéért
Bodolai Balázs – a Don Juan ünnepélyes vacsorája (rendező: Matthias Langhoff) című előadásban a rendező munkatársaként végzett tevékenységéért, az előadásban nyújtott alakításáért és a Csipke (rendező: Mezei Kinga) című előadásban játszott szerepéért
Panek Kati – a Leonida Gem Session  (rendező: Tompa Gábor) című előadásban nyújtott alakításáért
- Kató Emőke - a Don Juan ünnepélyes vacsorája (rendező: Matthias Langhoff) valamint A fizikusok (rendező: Lori Petermann) című előadásokban játszott szerepéért
- Laczkó-Vass Róbert - a Leonida Gem Session (rendező: Tompa Gábor) című előadásban nyújtott alakításáért
Viola Gábor – a Leonida Gem Session (rendező: Tompa Gábor) című előadásban nyújtott alakításáért
- Bogdán Zsolt - a Leonida Gem Session (rendező: Tompa Gábor) című előadásban nyújtott alakításáért
- Biró József - a Don Juan ünnepélyes vacsorája (rendező: Matthias Langhoff) játszott szerepéért

A Művészeti Tanács szavazatai alapján dicséretben részesülnek Bács Miklós, Balla Szabolcs, Sigmond Rita, Varga Csilla színművészek, valamint Carmencita Brojboiu díszlet- és jelmeztervező.

Technikai díjak:

- Kerekes Levente
és Maier Sándor világosítók, a turnékon végzett munkájukért
- Tóbiás Ildikó varrónő, a színház varrodájában végzett színvonalas munkájáért
- Csiszér József, színpadmester a színpadi műszak vezetéséért

Különdíj:

- Mirela Sandu és Szepessy Katalin - a marketing és PR, valamint a protokoll-tevékenységek koordinálásáért
- Csüdöm Ildikó, titkárnő, az irodalmi titkárság archívumának pontos és lelkiismeretes kezeléséért
- Boros Júlia, személyzeti referens, a színház adminisztratív osztályán végzett munkájáért


 
 
Str. E. Isac.  |  nr. 26-28  |  400023  |  Kolozsvár  |  Románia