A színház igazgató-főrendezője: TOMPA GÁBOR
 
Romana
English
Français
 

 

Ercsei Zsolt
Légy jó mindhalálig
Kalucsni
Ercsei Zsolt
Homemade
Ercsei Zsolt
A mélyben
Ercsei Zsolt
Öregek könyve
Ercsei Zsolt
Pour Toujours
(Mindörökké)
Ercsei Zsolt
A pelikán
Ercsei Zsolt
A kétbalkezes varázsló
Ercsei Zsolt
Amerika
Ercsei Zsolt
Julius Caesar
Török Tihamér
Az árnyék
Design: Török Tihamér
Rekviem egy ügynökért
Design: Török Tihamér
A dzsungel könyve
Design: Török Tihamér
Hullámtörés
Török Tihamér
#hattyúdal
Török Tihamér
Az özvegy Karnyóné
és a két szeleburdiak
Török Tihamér
A vágy
Török Tihamér
Az öreg hölgy látogatása
Design: Török Tihamér
Aki elzárja az éjszakát
Design: Török Tihamér
Vidéki jegyesek
Simona Giura
Caravaggio Terminal
Design: Banga Szilárd
Sweeney Todd
Design: Banga Szilárd
Ivanovék karácsonya
Design: Banga Szilárd
Léda
Design: Banga Szilárd
Viktor,
avagy a gyermekuralom
Design: Banga Szilárd
Bolero
Design: Banga Szilárd
Őfelsége pincére voltam
Török Tihamér
Romok igaz menedék
Design: Mircea Cantor
Hedda Gabler
design: Török Tihamér
Übü király
Foto: Schild Tamás, plakátterv: Szentes Zágon
Megöltem az anyámat
Fotó, plakátterv: Biró István
Leonce és Léna
Plakátterv: Bianca Imelda Jeremias, Fotó: Biró István
Ványa bácsi
Suttogások és sikolyok
Plakátterv: Molnár István, Fotó: Biró István
Visszaszületés
Plakátarchívum
Kézdi Imola Nyomtatás   << Vissza
       
Fotó: Biró István

Születés helye és ideje: Csíkszereda, 1977. augusztus 3.


1995–1999 – Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem, Marosvásárhely

1999–2002 Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós társulat.


2002. szeptember 1-től a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja.





Főbb szerepei a Kolozsvári Állami Magyar Színházban:


2016/2017-es évad:
VASZILISZA KARPOVNA - Makszim Gorkij: A mélyben, rendező: Yuri Kordonsky

2015/2016-os évad:
ELISE - August Strindberg: A pelikán, rendező: Felix Alexa

2013/2014-es évad:
SZONYA OSZTROVA, HARMINCKÉT ÉVES KISLÁNY – Alekszandr Ivanovics Vvegyenszkij: Ivanovék karácsonya, rendező: Urbán András
IDA MORTEMART – Roger Vitrac: Viktor, avagy a gyermekuralom, rendező: Silviu Purcărete
TERÉZ – Demény Péter: Bolero, rendező: Albu István
A BESZÉLŐ NÉMA HALÁL – Johannes von Tepl: A földműves és a halál, rendező: Mihai Măniuţiu

2012/2013-as évad:
MINA NÉNI – Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül, rendező: Hatházi András

2011/2012-es évad:
HEDDA GABLER – Henrik Ibsen: Hedda Gabler, rendező: Andrei Şerban
HELENE, A HÚGA – Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen: Születésnap, rendező: Robert Woodruff

2010/2011-es évad:
ZILIA DUCA – Heltai Jenő: A néma levente (felolvasószínházi előadás), rendező: Salat Lehel
CAESONIA – Albert Camus: Caligula, rendező: Mihai Măniuţiu
DUGI NOS – Marin Držić: Dundo Maroje, rendező: Robert Raponja
PETRUNJELA – Marin Držić: Dundo Maroje, rendező: Robert Raponja
ÉVA / MÁRIA - Visky András: Alkoholisták, rendező: Tompa Gábor

2009/2010-es évad:
MÁRIA  Ingmar Bergman: Suttogások és sikolyok, rendező: Andrei Şerban

2008/2009-es évad:
JULIE, DANTON FELESÉGE Georg Büchner: Danton halála, rendező: Mihai Măniuţiu
MÁSA – A.P. Csehov: Három nővér, rendező: Tompa Gábor
ERZSÉBET KIRÁLYNÉ, IV. EDWÁRD FELESÉGE – William Shakespeare: III. Richárd, rendező: Tompa Gábor

2007/2008-as évad:
JELENA – A. P. Csehov: Ványa bácsi
, rendező: Andrei Şerban

2005/2006-os évad:
IOKASZTÉ – Szofoklész: Oidipusz király, rendező: Mihai Măniuţiu
MARIE, A MENYASSZONY – Bertolt Brecht: Kispolgári nász, rendező: Anca Bradu
NAE CAŢAVENCU – I.L. Caragiale: Az elveszett levél, rendező: Tompa Gábor
TROUGHTON FELÜGYELŐ – Ray Cooney: Egyszer kettő néha sok, rendező: Keresztes Attila

2004/2005-ös évad:
LÁNYFeketeszemű rózsák, rendező: Alan Lyddiard
MARIE – Georg Büchner: Woyzeck, rendező: Mihai Măniuţiu
GASPARINA – Carolo Goldoni: Velencei terecske, rendező: Mona Chirilă
AGAUÉ 1 – Euripidész: Bakkhánsnők, rendező: David Zinder
HEURÉKA – Muszty Bea – Dobay András: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila

2003/2004-es évad:
JACQUELINE – E. Ionesco: Jacques vagy a behódolás, rendező: Tompa Gábor
FELICITY – Tom Stoppard: Bulldog hadnagy Magritte nyomán, rendező: David Zinder

2002/2003-as évad:
MEPHISTOPHILIS – Ch. Marlowe: Doktor Faustus tragikus históriája, rendező: Mihai Măniuţiu
HERMIONE – Shakespeare: Téli rege, rendező: Keresztes Attila
HÁDA / JÁFET FELESÉGE – Britten–Selmeczi–Visky: A vasárnapi iskola avagy Noé bárkája, rendező: Selmeczi György
SÚGÓ – C. Goldoni: Komédiaszínház, rendező: Rusznyák Gábor

2001/2002-es évad:
LEA – S. Anski nyomán: Fehér tűz, fekete tűz (Dybbuk), rendező: David Zinder

Főbb szerepei a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulatnál:

2001/2002-es évad:
CSITRI – Spiró György: Csirkefej, rendező: Kincses Elemér
PIRNITZER – Ábrahám - Szilágyi- Kellér: 3:1 a szerelem javára, rendező: Novák Eszter
JULIE - Moliére: A hecc, rendezte Rusznyák Gábor

2000/2001-es évad:
JULIKA – Molnár Ferenc: Liliom, rendező: Babarczy László
MARTHA – F. Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu
MUSTÁRMAG – W. Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Novák Eszter

1999/2000-es évad:
REA – F. Dürrenmatt: A Nagy Romulus, rendező: Kincses Elemér
KONFERANSZIÉKabaré, rendező: Kovács Levente
VIRÁGÁRUS LÁNY – Madács Imre: Az ember tragédiája, rendező: Anca Bradu

Főiskolai szerepek:

IGAZGATÓNŐ -
Peter Weiss: Marat/Sade, rendező: Kincses Elemér
JULISKAJó reggelt, Napsugár, rendező: Barabás Olga
MARI, OLGA – Karácsony Benő, Kisfalussy Bálint: A rút kiskacsa, rendező: Lohinszky Loránd


Filmszerepek:

Nagyjátékfilm:
ILDIKÓ • Război în bucătărie, rendező: Marius Barna – Romaniafilm – 1998
ANAOrient Express, rendező: Sergiu Nicolaescu – 2004
MARIA • Lotus, rendező: Ioan Carmazan – 2004

Rövidfilmek:
KATINyáron piros, télen kék, rendező: Lakatos Róbert, Dunaműhely – 2000
Holtvágány, rendező: Cs. Nagy Sándor, Makkai Bence, Dunaműhely/Kép-Árnyék – 2002

Díjak, kitüntetések:

Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért Díj, 2014
A 2012-ES ÉV LEGJOBB SZÍNÉSZNŐJE – Hedda Gabler alakításáért a Hedda Gabler című előadásban

• A Magyar Művészetért – Bubik István-díj, 2012
A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje
EMKE-díj, 2010
Jászai Mari-díj, 2010
• Román Színházi Szövetség ( UNITER) jelölése:
A 2008-AS ÉV LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ DÍJÁRA – Mása alakításáért a Három nővér című előadásban
• Bánffy Miklós Vándordíj, 2006
• A legjobb 30 év alatti színésznőnek járó díj - Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT) 
• Román Színházi Szövetség ( UNITER) jelölése:
A 2005-ÖS ÉV LEGJOBB SZÍNÉSZNŐJE – Marie alakításáért a Woyzeck című előadásban
Alakításdíj - Mephistophilis alakításáért a Doktor Faustus tragikus históriája című előadásban, 2003, Kisvárda, Határon Túli Színházak Fesztiválja 
• Román Színházi Szövetség ( UNITER) díj:
A 2002-ÉS ÉV LEGJOBB SZÍNÉSZNŐJE (UNITER) – Lea alakításáért a Fehér tűz, fekete tűz (Dybbuk) című előadásban
Legjobb női főszereplőnek járó díj – Jacqueline alakításáért a Jacques vagy a behódolás című előadásban – Thalia Open Festival (TOPFEST), Marosvásárhely, 2004
A Krónika napilap díja a kiváló színészi pályafutási kezdetért (2004)

 
 
Str. E. Isac.  |  nr. 26-28  |  400023  |  Kolozsvár  |  Románia